Kontakt: 602 782 991

 

PDF Drukuj Email

Światowy Dzień Nerek


Jest ogólnoświatową kampanią, której celem jest podniesienie wśród ludzi świadomości znaczenia naszych nerek dla zdrowia i życia oraz informowanie o powszechności chorób nerek. Światowy Dzień Nerek jest obchodzony corocznie w drugi czwartek marca w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach.
 

Światowy Dzień Nerek jest ogólnoświatową kampanią, której celem jest podniesienie wśród ludzi świadomości znaczenia naszych nerek dla zdrowia i życia oraz informowanie o powszechności chorób nerek. Choroby nerek są bardzo poważne a liczba osób chorujących ciągle wzrasta. Świadomość społeczna o niewydolności nerek jest nadal bardzo niska. Stąd konieczność jak najszerszego propagowania wczesnego wykrywania chorób nerek. Wczesna diagnoza pozwala na wdrożenie odpowiedniej terapii, chroniącej ten tak ważny dla życia narząd.

Tegoroczna kampania w dużym stopniu zwraca uwagę na jedną z przyczyn przewlekłej choroby nerek - cukrzycę. Osoby cierpiące na tę chorobę powinny częściej kontrolować zdrowie swoich nerek.

W wielu większych miastach Polski będą dostępne punkty diagnostyczne, gdzie będzie można uzyskać istotne i wyczerpujące informacje oraz poddać się badaniom. Zaplanowano również otwarte wykłady m.in. w Szczecinie.

Więcej dowiesz się o akcji oraz o chorobach nerek:


www.zdrowenerki.pl
www.uwaganerki.pl
www.swiatowydziennerek.pl
www.worldkidneyday.org
Wykłady w Szczecinie PAM